Kirjoittajat

Juan Flores
PsT, psykoanalyytikko, IFPS:n pääsihteeri.

Riitta Hyrck
VTM, koulutuspsykoanalyytikko.
riitta.hyrck@kolumbus.fi

Juhani Ihanus
FT, dosentti (Helsingin yliopisto, Aalto-yliopisto), lehtori (Helsingin yliopisto).
Juhani.ihanus@helsinki.fi

Marjaana Jurvainen-Broms
VM, Perhe- ja yksilöpsykoterapeutti, ET, kouluttajapsykoterapeuttiopiskelija.

Esko Klemelä
TM, koulutuspsykoanalyytikko (Therapeia-säätiö), koulutusryhmäpsykoanalyytikko (Srpt).
esko.klemela@inter-psyko.fi

Janne Kurki
FT, LL, lastenpsykiatrian erikoislääkäri, perheterapeutti, psykoterapeutti.
janne.kurki@helsinki.fi

Pirjo Lehtovuori
PsT, psykoterapian erikoispsykologi koulutuspsykoanalyytikko, koulutuslastenpsykoterapeutti.
pirjo.Iehtovuori@kolumbus.fi

Kristiina Lindfors
PsK, FM. kristiina.lindfors@fimnet.fi

Jorma Myllärniemi
psykologi, psykoanalyytikko, psykoterapeutti.
jormamyllarniemi@iki.fi

Johannes Myyrä
PsL, koulutuspsykoanalyytikko.
johannes.myyra@posti.talonetti.fi

Terttu Mäkinen
YTT, psykologi, psykoterapeutti, kliininen neuropsykologi.
terttu.makinen@gmail.com

Sami Salminen
PsM, psykoterapeutti.
dimensam@gmail.com

Kristina Saraneva
FM, koulutuspsykoanalyytikko.
kristina.saraneva@inter-psyko.fi

Aili von Schulman
erityistason yksilöpsykoterapeutti, ryhmäpsykoterapeutti.
aili.von.schulman@gmail.com

Gustav Schulman
LL, psykiatri, koulutuspsykoanalyytikko (IPA).
gustav.schulman@kolumbus.fi