Kirjoittajat

Heljä Anias
psykologi ja vaativan erityistason psykoterapeutti.
anias.vastaanotto@gmail.com

Leena-Maria Blinnikka
valt.lis., psykologi LP, yksilö-, perhe- ja ryhmäpsykoterapeutti VET, erityispätevyys lapsi- ja nuorisopsykoterapiassa.
lmblinnikka@gmail.com

Anna Collander
psykologi, psykoanalyytikko.
anna.collander@elisanet.fi

Henrik Enckell
LT, koulutuspsykoanalyytikko.
henrik.enckell@kolumbus.fi

Ella Honkanen
psykologi, psykoanalyytikko.
elaine.honkanen@gmail.com

Harri Hyyppä
metsätilallinen, etninen koulutusanalyytikko ja filosofinen praktikko.
www.od1.fi

Sami Kivikkokangas
erikoispsykologi (PsL), kouluttajapsykoterapeutti ja tohtorikoulutettava.
sami.kivikkokangas@gmail.com

Esko Klemelä
TM, koulutuspsykoanalyytikko (Therapeia-säätiö), koulutusryhmäpsykoanalyytikko (Srpt).
esko.klemela@inter-psyko.fi

Antto Luhtavaara
psykologi (PsM), sosiologi (VTM), kouluttajapsykoterapeutti.
antto.luhtavaara@gmail.com

Marja Lindqvist
koulutuspsykoanalyytikko.
mallalindq@gmaiI.com

Mirja Malmberg
PsT, koulutuspsykoanalyytikko (IFPS).
mirja.malmberg@pp1.inet.fi

Johannes Myyrä
PsL, koulutuspsykoanalyytikko.
johannes.myyra@posti.talonetti.fi

Leena Pylkkänen
psykologi, koulutuspsykoanalyytikko.
leena.pylkkanen@iki.fi

Mervi Ranta
PsL, neuropsykologian erikoispsykologi, psykoterapeutti ET, kuvataidepsykoterapeutti.
rantamer@gmail.com

Vesa Talvitie
PsT, työterveyspsykologi.
vesa.talvitie@alumni.helsinki.fi

Martti Tuohimetsä
psykiatri, psykoanalyytikko.
martti.tuohimetsa@kolumbus.fi

Jari Wahlström
PsT, kliinisen psykologian ja psykoterapian emeritusprofessori (Jyväskylän ylipisto).
jari.wahlstrom@jyu.fi