Kirjoittajat

Jukka Aaltonen, LKT, professori emeritus. jukka.aaltonen@jyu.fi

Leena-Maria Blinnikka, VTL, psykologi LP, yksilö-, perhe- ja ryhmäpsykoterapeutti VET. lmblinnikka@gmaiI.com

Sami Kivikkokangas, psykologi, psykoterapeutti, integratiivisen psykoterapian kouluttajapsykoterapeutti, tohtorikoulutettava. sami.kivikkokangas@gmail.com

Esko Klemelä, TM, koulutuspsykoanalyytikko (Therapeia-säätiö), koulutusryhmapsykoanalyytikko (Srpt). esko.kIemela@inter-psyko.fi

Eila Laukkanen, psykiatrian ja nuorisopsykiatrian erikoislääkäri, psykoanalyytikko (IPA), nuorisopsykiatrian professori (Itä-Suomen yliopisto). eila.laukkanen@kuh.fi

Sakari Lehtonen, FM, psykoanalyytikko (IPA), lapsi- ja nuorisopsykoanalyytikko (IPA). sakari.lehtonen@pp.inet.fi

Mirja Malmberg, PsT, koulutuspsykoanalyytikko (lFPS). mina.maImberg@pp1.inet.fi

Paavo Manninen, FM, sanataideohjaaja. paavo.t.manninen@gmail.com

Pertti Muurinen, psykologi, psykoanalyyttinen yksilöpsykoterapeutti VET, ryhmäpsykoanalyytikko VET, ryhmäpsykoterapian ja ryhmapsykoanalyysin kouluttaja, Suomen ryhmäpsykoterapia ry:n puheenjohtaja. perttimuurinen@gmail.com

Johannes Myyrä, PsL, koulutuspsykoanalyytikko. johannes.myyra@posti.taIonetti.fi

Sirkku Suikkanen, psykologi (HUS/ Sipoon psykiatrian pkl). sirkku.suikkanen@gmaiI.com

Jussi Sutinen, kirjailija, psykoterapeutti ja kirjallisuusterapeutti. jussi.samuli.sutlnen@gmail.com

Hannu Säävälä, LT, psykiatri, perheterapeutti, psykoanalyytikko (IFPS). hannu.saavala@ouIu.fi

Joona Taipale, FT, dosentti, tutkija (Koneen säätiö /Jyväskylän yliopisto). joona.h.taipale@jyu.fi

Vesa Talvitie, PsT, työterveyspsykologi. vesa.taIvitie@alumni.heIsinki.fi

Martti Tuohimetsä, psykiatri, psykoanalyytikko. martti.tuohimetsa@koIumbus.fi