Kirjoittajat

Vera Gergov
PsL, psykoterapian erikoispsykologi, psykoterapeutti. Suomen Psykologiliitto.
vera.gergov@helsinki.fi

Erkki Heinonen
PsT. York University, Toronto; THL; HY;
erkki.heinonen@helsinki.fi

Lotta Heiskanen
PsL, psykoterapian erikoispsykologi, psykoterapeutti. Väestöliitto.
lotta.heiskanen@vaestoliitto.fi

Juhani Ihanus
FT, dosentti (Helsingin yliopisto, Aalto-yliopisto), lehtori (Helsingin yliopisto).
juhani.ihanus@helsinki.fi

Maria Juusela
FT, psykologi, psykoterapeuttikoulutuksessa.
maria.juusela@gmail.com

Juha Kara
PsM, psykologi, psykoterapeutti.
juha.kara@gmail.com

Esko Klemelä
TM, koulutuspsykoanalyytikko (Therapeia-säätiö), koulutusryhmäpsykoanalyytikko (Srpt).
esko.klemeIa@inter-psyko.fi

Kristiina Lindfors
PsK, FM.
kristiina.lindfors@fimnet.fi

Karoliina Maanmieli
FT, tutkija, kirjallisuusterapiaohjaaja.
karoliina.kahmi@gmail.com

Johannes Myyrä
PsL, koulutuspsykoanalyytikko.
johannes.myyra@posti.talonetti.fi

Petra Nyman-Salonen
PsM, tohtorikoulutettava.
petra.nyman-salonen@jyu.fi

Elina Reenkola
FM, koulutuspsykoanalyytikko (IPA).
elina.reenkola@kolumbus.fi

Soile Tikkanen
PsT, kouluttajapsykoterapeutti, yksityinen ammatinharjoittaja.
soile.tikkanen@mailsuomi.com

Martti Tuohimetsä
psykiatri, psykoanalyytikko.
martti.tuohimetsa@kolumbus.fi

Harri Virtanen
TeM, jungilainen psykoanalyytikko.
harri@harrivirtanen.fi