Kirjoittajat

Annarilla Ahtola, PsT, kehitys- ja kasvatuspsykologian erikoispsykologi. (Artikkeli julkaistaan postuumina.)

Juhani Ihanus, FT, dosentti (Helsingin yliopisto, Aalto-yliopisto, Oulun yliopisto).
juhani.ihanus@helsinki.fi

Maarit Huuska, YTM, sosiologi, sosiaalityöntekijä, psykoterapeutti.
maarit.huuska@gmail.com

Kati Kajastus, PsM, VTM, psykologi.
kati.kajastus@gmail.com

Esko Klemelä, TM, koulutuspsykoanalyytikko (Therapeia-säätiö), koulutusryhmäpsykoanalyytikko (Srpt).
esko.klemela@inter-psyko.fi

Markku Nieminen, TM, sairaalapastori (el.), psykoterapeutti.
markkum.nieminen@luukku.com

Aili von Schulman, yksilöpsykoterapeutti, ryhmäpsykoterapeutti, psykoanalyytikko-psykoterapeuttikouluttaja-opiskelija.
aili.von.schulman@gmail.com

Minna-Leena Seilonen, PsL, erikoispsykologi, kouluttajapsykoterapeutti, työnohjaaja.
minnaleenaseilonen@gmail.com

Vesa Talvitie, PsT, työterveyspsykologi.
vesa.talvitie@alumni.helsinki.fi

Tuomo Tikkanen, PsL, erikoispsykologi, psykoterapeutti.
tuomoajtikkanen@gmail.com

Jarl Wahlström, PsT, professori emeritus (Jyväskylän yliopisto), psykologi, kouluttajapsykoterapeutti.
jarl.wahlstrom@jyu.fi

Harri Virtanen, TeM, jungilainen psykoanalyytikko.
harri@harrivirtanen.fi