Kirjoittajat

Kirjoittajat

Jukka Aaltonen, LKT, HuK, professori emeritus (Jyväskylän yliopisto), psykoanalyytikko (IPA).
jukka.aaltonen@jyu.fi

Anna Collander, PsM, psykoanalyytikko.
anna.collander@protonmail.com

Juhani Ihanus, FT, dosentti (Helsingin yliopisto, Aalto-yliopisto, Oulun yliopisto).
juhani.ihanus@helsinki.fi

Sirkku Kivistö, PSL, terveyspsykologian erikoispsykologi, kognitiivinen psykoterapeutti (VET).
sirkku.kivisto@icloud.com

Esko Klemelä, TM, koulutuspsykoanalyytikko (Therapeia-säätiö), koulutusryhmäpsykoanalyytikko (Srpt).
esko.klemela@inter-psyko.fi

Kari Kurkela, FT, professori emeritus (TaiY), koulutusryhmäpsykoanalyytikko (Srpt), psykoterapeutti.
kari.kurkela@gmail.com

Karoliina Maanmieli, FT, kirjallisuusterapiaohjaaja ja kirjoittamisen opettaja.
karoliina.kahmi@gmail.com

Johannes Myyrä, koulutuspsykoanalyytikko (IFPS).
myyrajohannes@gmail.com

Katri Paukkunen, MuM (SibA), MMus (RSAMD), jungilainen psykoanalyytikkokandidaatti.
katri.paukkunen@icloud.com.

Kirsi Pulkkinen, VTM, psykoanalyytikko, kouluttajapsykoterapeutti.
posti@kirsipulkkinen.fi

Eila Saarinen, psykoanalyytikko ja psykodynaaminen lyhytpsykoterapeutti.
eila.saarinen@sensitiva.fi

Sami Salminen, psykoanalyyttinen psykoterapeutti, psykoanalyytikko-opiskelija.  
dimensam@gmail.com

Ossi Takala, yksilöpsykoterapeutti (ET), ryhmäpsykoterapeutti (VET), ryhmäpsykoterapian kouluttaja (SRY).
takalaossi@gmail.com

Martti Tuohimetsä, psykiatri, psykoanalyytikko.
martti.tuohimetsä@kolumbus.fi