Kirjoittajat

Sirpa Fry, PsL, koulutuspsykoanalyytikko.
sfry@abo.fi

Annarilla Ahtola, PsT, kehitys- ja kasvatuspsykologian erikoispsykologi.
anahto@utu.fi

Anna Collander, PsM, psykoanalyytikko.
anna.collander@elisanet.fi

Riitta Hyrck, VTM, koulutuspsykoanalyytikko (Therapeia-Säätiö).
riitta.hyrck@kolumbus.fi

Harri Hyyppä, metsätilallinen, koulutusanalyytikko ja filosofinen praktikko.
harri.hyyppa@od1.fi
www.od1.fi

Vuokko
Hägg
, PsM,
koulutuspsykoanalyytikko, psykoterapian erityispsykologi. vuokko.hagg@hotmail.com

Juhani
Ihanus,
FT,
dosentti (Helsingin yliopisto, Aalto-yliopisto), lehtori (Helsingin yliopisto).
juhani.ihanus@helsinki.fi

Esko Klemelä, TM, koulutuspsykoanalyytikko (Therapeia-säätiö), koulutusryhmäpsykoanalyytikko (Srpt).
esko.klemela@inter-psyko.fi

Piia
Koivumäki
, YTM, filosofi,
filosofian tohtorikoulutettava, Jyväskylän yliopisto.
pk.koivumaki@gmail.com 

Heli Mertanen, FM, psykologi, psykoanalyytikko (IFPS), kouluttajapsykoterapeutti (HPY), Suomen Joogaliiton (SJL) jooganopettajakandidaatti.
heli.mertanem@me.com 

Markku Nieminen, TM, sairaalapastori (el.), psykoterapeutti.
markkum.nieminen@luukku.com

Vesa Talvitie, PsT, työterveyspsykologi.
vesa.talvitie@alumni.helsinki.fi

Sirpa Tokola-Kemppi, PsT, KM, psykologi, psykoterapeutti.
tokola-kemppi@hotmail.fi

Toppinen Anja, arkkitehti ja SJL jooganopettaja.

Timo Totro, TT, HuK, organisaatioanalyytikko.
timo.totro@saunalahti.fi