Kirjoittajat

Jukka Aaltonen, LKT, professori emeritus. jukka.aaltonen@jyu.fi

Päivi Aho-Mustonen, PsL, koulutuspsykoterapeutti. paivi.ahomustonen@elisanet.fi

Vera Gergov, PsL, psykoterapian erikoispsykologi, psykoterapeutti (Nuorisopsykiatria, Helsingin yliopisto ja HUS). vera.gergov@hus.fi

Juhani lhanus, FT, dosentti (Helsingin yliopisto, Aalto-yliopisto), lehtori (Helsingin yliopisto). juhani.ihanus@helsinki.fi

Esko Klemelä, TM, koulutuspsykoanalyytikko (Therapeia-säätiö), koulutusryhmäpsykoanalyytikko (Srpt). esko.klemela@inter-psyko.fi

Janne Kurki, FT, LL. janne.kurki@helsinki.fi

Sakari Lehtonen, FM, psykoanalyytikko (IPA), lapsi- ja nuorisopsykoanalyytikko (IPA). sakari.lehtonen@pp.inet.fi

Mirja Malmberg, PsT, koulutuspsykoanalyytikko (IFPS). mirja.malmberg@pp1.inet.fi

Johannes Myyrä, PsL, koulutuspsykoanalyytikko. johannes.myyra@posti.talonetti.fi

Terttu Mäkinen, YTT, psykologi, psykoterapeutti, kliininen neuropsykologi. terttu.makinen@gmail.com

Saara Repo, FT, valt. lis., pedagoginen yliopistonlehtori (Helsingin yliopisto), sosiaalipsykologi, työnohjaaja ja Mindtulness-ohjaaja CFM®. saara.repo@heIsinki.fi

Riitta Suvanto-Witikka, psykologi, psykoterapeutti (KKT, YET). riittasw@gmail.com

Tuomo Tikkanen, PsL, erikoispsykologi, psykoterapeutti. tuomo.tikkanen@psyli.fi

Martti Tuohimetsä, psykiatri, psykoanalyytikko. martti.tuohimetsa@koIumbus.fi

Tina Wikström, PsM, psykoanalyyttinen psykoterapeutti. tina.wikstrom@yths.fi

Marja-Leena Yrjölä, lääkäri, psykologi.mly@ristijarvi.net