Kirjoittajat

Sami Eloranta, PsL, psykoterapian erikoispsykologi, psykoterapeutti. sami@samieloranta.fi

Tuija Haukijärvi, LL, psykiatrian erikoislääkäri, nuorisopsykoterapeutti VET. tuija.haukijarvi@fimnet.fi

Helena Hietaoja-Holmström, FM, psykologi, yksilöpsykoterapeutti YET el. hietaoja.holmstrom@dnainternet.net

Harri Hyyppä, metsätilallinen, koulutusanalyytikko ja filosofinen praktikko. harri.hyyppa@od1.fi www.od1.fi  

Vuokko Hägg, PsM, koulutuspsykoanalyytikko, psykoterapian erikoispsykologi. vuokko.hagg@hotmail.com

Juhani Ihanus, FT, dosentti (Helsingin yliopisto, Aalto-yliopisto), lehtori (Helsingin yliopisto). juhani.ihanus@helsinki.fi

Esko Klemelä, TM, koulutuspsykoanalyytikko (Therapeia-säätiö), koulutusryhmäpsykoanalyytikko (Srpt). esko.klemela@inter-psyko.fi

Janne Kurki. dosentti, FT, lasten- ja nuorisopsykiatri, psykoterapeutti. janne.kurki@helsinki.fi

Juhani Lindell, FM, psykoanalyytikko. ojuhani.lindell@gmail.com

Antto Luhtavaara, kouluttajapsykoterapeutti, psykologi (PsM), sosiologi (VTM). antto.luhtavaara@gmail.com

Pirkko Siltala, FL, koulutuspsykoanalyytikko (IFPS). pirkko.siltala@gmail.com

Vesa Talvitie, PsT, työterveyspsykologi. vesa.talvitie@alumni.helsinki.fi

Pirjo Tuhkasaari, ESH, psykoterapeutti, VET yksilö- ja perhepsykoterapiassa, koulutuspsykoterapeutti (Therapeia-säätiö), psykoanalyyttinen pari- ja perhepsykoterapeuttikouluttaja. Psyko-Consult Tuhkasaari Oy. pirjo.tuhkasaari@psyko-consult.fi